Buzz/[buzz] - Anders de la Motte

31. prosince 2018 v 14:04 | LadaCroft
Buzz je již druhou z trilogie knih. V prvním díle s názvem Game jsme se seznámili s tajemnou Hrou, která rozhodně není virtuální a následky neuposlechnutí pravidel znamenají skutečně velké problémy. V druhé knize se Henrik Peterson opět zaplete se Hrou, nicméně tentokrát si je jistý, že to on je na koni. Jak jen se plete...

Zdroj: Game: Buzz - Anders de la Motte: Databáze knih [online]. In: . [cit. 2018-12-31]. Dostupné z: https://www.databazeknih.cz/knihy/game-buzz-166293Autorem knih je Anders de la Motte - bývalý švédský policista, který čerpal rovněž ze svých zkušeností při práci ochranky v jedné z největších IT firem. Ve svých knihách poukazuje na nebezpečí zneužití informací, ale rovněž šíření nepravdivých informací za účelem vyvolání paniky a ovlivňování lidí. De la Motte sice nyní pracuje jako mezinárodní konzultant bezpečnostních služeb, ale se psaním rozhodně nekončí.

Henrik Peterson se stále schovává v zahraničí a myslí si, že Hra už dávno ztratila pojem o tom, kdo a kde vůbec je. Na svých cestách potká Annu Argosovou, se kterou se zaplete, ale má pocit, že je na ní něco podezřelého. Do opravdových potíží se dostane tehdy, když je obviněn z její vraždy.
Když je poslán zpět do Švédska, rozhodne se vraždu své známé prověřit sám, a to tím, že se nechá zaměstnat v její firmě, Argos Eye. Použije ale cizí identitu, což ho dostane do dalších problémů.


Má zkušenost:
Ačkoliv kniha obsahuje zajímavý koncept firmy Argos Eye, příběhově je trochu nudnější, než první díl.
Stejně jako v prvním díle se zde střídá vyprávění Henrika a jeho sestry, použito je zde spoustu amerikanismů.

Úroveň hltání: 3,5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama