Do posledního dechu/Last Breath - Robert Bryndza

3. července 2018 v 14:01 | LadaCroft |  Knihy
Prozatím poslední knížka od Roberta Bryndzy byla opět plná napětí. Ani poslední ze 4 knížek (Dívka v ledu, Noční lov, Temné hlubiny) o Erice Fosterové rozhodně nezklamala, a to i přesto, že už notnou dobu znáte vraha.

Zdroj: Databáze knih: Inspektorka Erika Fosterová: Do posledního dechu - Robert Bryndza [online]. In: . [cit. 2018-07-03]. Dostupné z: https://www.databazeknih.cz/knihy/inspektorka-erika-fosterova-do-posledniho-dechu-371299?c=all


Robert Bryndza je Brit narozen v roce 1979. V počátcích svého psaní se zaměřil především na scénáře, ale poté se vrhnul na psaní knih. Momentálně pracuje na případech detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové, Slovenky, která žije v Londýně. Sérii odstartoval knihou Dívka v ledu, pokračoval knihou Noční lov, následuje kniha Temné hlubiny, která se do České republiky dostala v roce 2017 a zde se dozvíte více o pokračování Do posledního dechu. Ačkoliv na sebe knihy nenavazují, je lepší je číst popořadě, neboť se zde většina postav opakuje a můžete tak pozorovat nejen vývoj jejich charakteru, ale i jejich vztahů. V Bryndzově knihách se vyskytují často gayové, sám nyní žije se slovenským manželem Jánom, se kterým v roce 2012 vydali knihu Mrcha Hollywood.

Několik studentů objevilo v kontejneru tělo zbité, pořezané dívky. Vzhledem k pokračujícímu románku s Jamesem Petersonem, se na místo činu dostane i Erika Fosterová, která momentálně do týmu vyšetřujícího vraždy nepatří. Musí vyvinout nemalé úsilí, aby směla na případu pracovat. A při tom úsilí objeví, že se pravděpodobně nejedná o ojedinělý případ, ale že má tu čest se sériovým vrahem, který dívky "sbalil" na internetové seznamce. Ale i přesto není snadné ho dohledat, přitom vyšetřovací tým ví, že již brzy opět udeří.

Má zkušenost:
Kniha je jako vždy psaná v Er formě, střídá se zde příběh Eriky a vraha. Na rozdíl od předchozích knih je nám čtenářům identita vraha odhalena již před půlkou knihy. I přesto zde nechybí napětí a hltáte každou stránku. V této knížce se navíc mnohem víc řeší vztahy mezi Erikou, Jamesem, ale i ostatními kolegy. Velmi kvituji i zmínění nebezpečí kyberprostoru a sociálních sítí. Skutečně když někdo hledá, tak o vás sežene informace, o kterých si už ani nepamatujete, že jste je sdíleli.

Úroveň hltání: 4/5


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aileen Aileen | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 10:31 | Reagovat

To vypadá dost dobře! To bych si ráda přečetla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama