Švábi/Kakerlakkene - Jo Nesbø

5. června 2018 v 21:38 | LadaCroft |  Knihy
Sice už je to nějaký ten pátek, co jsem 2. díl krimi série o Harrym Holeovi přečetla, nicméně abych se po úspěšně dokončeném semestru mohla vrátit zpět ke čtení, neodpustím si napsat recenzi. A opět (stejně jako v předchozím díle Netopýr) v příběhu nechybělo napětí ani menší geografické okénko.

Zdroj: Databáze knih: Harry Hole: Švábi - Jo Nesbø [online]. In: . [cit. 2018-06-05]. Dostupné z: https://www.databazeknih.cz/knihy/harry-hole-svabi-165557


Jo Nesbø rozhodně není neznámý, ani v domovině, ani ve světě. Tento vystudovaný ekonom a finanční analytik se proslavil hlavně díky knize Netopýr, která získala několik ocenění, například Skleněný klíč za nejlepší kriminální román. Tím odstartoval svou sérii o kriminalistovi Harrym Holeovi, i svou kariéru coby spisovatel. Kromě thrillerů a detektivek však tento Nor píše také veselé knížky pro děti, kde se v hlavní roli objevuje Doktor Proktor.

Ve druhém díle série je Harry vyslán do Thajska, kde byl v Bangkoku nalezen norský velvyslanec s kudlou v zádech. Kriminalista má pokud možno co nejtiššeji vyřešit, respektive nevyřešit případ - vzhledem k tomu, že byl velvyslanec dobrým přítelem ministra, je potřeba některé pikantnostni z jeho života zatajit. Ale Harry, ani jeho nová thajsko-americká kolegyně, se "dobrým blahem Norska" nenechají zastavit. Ani když začne jít vyšetřovateli o život...

Má zkušenost:
Přiběh je stejně jako předchozí Netopýr a Sněhulák, které jsem do té doby četla, psán v Er formě. Tentokrát jsme vrženi do Thajska a i zde se díky knize dozvíme různé zeměpisné, historické i kulturní zajímavosti. Kniha má poutavý spád, rozhodně není čas se nudit a do posledních chvil jsem nebyla schopna odhalit vraha, což rozhodně oceňuji.

Úroveň hltání: 3,5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama