Dívka v ledu/The Girl in the Ice - Robert Bryndza

11. července 2017 v 20:34 | LadaCroft |  Knihy
Zajímavý námět mě přinutil si knihu přečíst na mé cestě po Polsku. A jelikož jsem se kolikrát od knihy nemohla odtrhnout, "zhltla" jsem hned i pokračování příběhu o detektivu šéfinspektorovi Erice Fosterové, Noční lov.

Zdroj: Databáze knih: Inspektorka Erika Fosterová: Dívka v ledu - Robert Bryndza [online]. In: . [cit. 2017-07-11]. Dostupné z: <http://www.databazeknih.cz/knihy/divka-v-ledu-318890>


Robert Bryndza je mladý Brit narozen v roce 1979. V počátcích svého psaní se zaměřil především na scénáře, ale poté se vrhnul na psaní knih. Momentálně pracuje na případech detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové, Slovenky, která žije v Londýně. Sérii odstartoval knihou Dívka v ledu, pokračoval knihou Noční lov, čímž však nekončí. V jeho knihách se vyskytují často gayové, sám nyní žije se slovenským manželem Jánom, se kterým v roce 2012 vydali knihu Mrcha Hollywood.

Jednoho zimního rána je v Londýně v zahradě přilehlé ke zdejšímu muzeu nalezena mrtvá dívka, zamrzlá v ledu. Kromě toho, že byla brutálně zavražděna, o čemž svědčí stav jejího těla, se o tomto činu frekventovaně píše v médiích i proto, že se jedná o dceru vlivného muže. Jak se ukáže, smrt Andrey Douglas-Brownové má celkem jistě spojitost s dalšími vraždami, řádí snad v Londýně sériový vrah?

Má zkušenost:
Knížku jsem četla při mém cestování v Polsku. Kolikrát jsem nebyla schopná přestat číst, přestože to znamenalo nedostatek spánku. Velmi se mi líbilo, jak je charakter všech postav propracovaný, hlavní hrdinka má i své mouchy, přestože se nejedná o anti-hrdinu. Trochu mi připomíná Miu Krügerovou z knihy V lese visí anděl a Sova. Rovněž postavy ostatních kolegů jsou velmi dobře popsány. Autor často píše i o homosexuálech, což hodnotím jako kladné. Co se příběhu týče, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je pachatelem.
Kniha je psána v Er formě, občas se střídá vyprávění Eriky a pachatele.

Úroveň hltání 4/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama