Harry Hole: Netopýr/Flaggermusmannen - Jo Nesbø

5. dubna 2017 v 0:25 | LadaCroft |  Knihy
K Netopýrovi jsem se navzdory tomu, že se jedná o první díl knižní detektivní série od norského autora Jo Nesbø, dostala až po přečtení Sněhuláka, což je dokonce sedmý díl. A ve Sněhulákovi je několik spoilerů, nicméně i přesto jsem si knihu dokázala užít, stejně jako vytříbený styl psaní tohoto spisovatele.

Zdroj: Databáze knih: Harry Hole: Netopýr - Jo Nesbø [online]. In: . [cit. 2017-04-05]. Dostupné z: <http://www.databazeknih.cz/knihy/harry-hole-netopyr-145158?c=all>


Jo Nesbø rozhodně není neznámý, ani v domovině, ani ve světě. Tento vystudovaný ekonom a finanční analytik se proslavil hlavně díky knize Netopýr, která získala několik ocenění, například Skleněný klíč za nejlepší kriminální román. Tím odstartoval svou sérii o kriminalistovi Harrym Holeovi, i svou kariéru coby spisovatel. Kromě thrillerů a detektivek však tento Nor píše také veselé knížky pro děti, kde se v hlavní roli objevuje Doktor Proktor.

V knize Netopýr se seznámíme s Harrym Holem, kriminalistou, který je vyslán do Austrálie, kde byla znásilněna a zavražděna mladá Norka. V Sydney se ho ujme kolega Andrew Kensington, Austrálec, který se snaží Harryho zasvětit nejen do zdejšího životního stylu, ale také do tajů své kultury. A možná se mu snaží říci ještě víc - jen, kdyby tento mladý alkoholik poslouchal...

Má zkušenost:
S Netopýrem jsem šla na jistotu, neboť se mi kniha Sněhulák velmi líbila. Není divu, že kniha získala mnohá ocenění, neboť si dal autor velmi záležet nejen na samotné dějové linii, ale nalezneme zde i různé anglické výrazy a mnoho historických, geografických i kulturních faktů.
Příběh je psán v Er formě, ale opět se točí převážně kolem Harryho Holea, o kterém se dozvíme mnohé převážně díky jeho svěřování švédské dívce Birgittě. Kniha má 408 stránek.

Úroveň hltání: 4/5.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama