Panenka/Puppet - Joy Fielding

14. července 2016 v 23:25 | LadaCroft |  Knihy
Od Joy Fielding jsem si na základě čtení jedné z recenzí sehnala hned 8 knih. Jako první knihu jsem si vybrala titul Panenka. Musím se přiznat, že jsem se na začátku knihou vyloženě prokousávala, ale od druhé poloviny jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skrývá totiž rodinné tajemství...

Zdroj: Databáze knih: Panenka - Joy Fielding [online]. In: . [cit. 2016-07-14]. Dostupné z: <http://www.databazeknih.cz/knihy/panenka-1887>


Joy Fielding je kanadská spisovatelka narozená v roce 1945. Narodila se v Torontu, kde se i odehrává její kniha Panenka. Chvíli se živila jako herečka, ale to ji přivedlo ke scénářům, odkud byla už jen krůček od psaní románů. Hrdinky jejích knih jsou především ženy, které procházejí těžkým obdobím. Knihy jako Teď neplač (Don't Cry Now, 2007) nebo Ta druhá (Druhá žena, 2008) jsou dokonce zfilmovány.

Amanda Travisová je 28letá právnička žijící na Floridě. Za svůj krátký život se už stihla dvakrát rozvést a prožít hromadu vztahů na jednu noc. Jednoho dne ji dostihne její minulost - její bývalý manžel jí volá, že její matka, která o ni pořádně neprojevovala zájem, ani když byla Amanda dítě, někoho zastřelila. A k tomu nechce vypovídat a jediné co tvrdí je, že je vinná a toho člověka vůbec neznala. Tajemství ale Amandu láká víc než cokoliv jiného, a tak se za pomoci svého exmanžela rozhodne vypátrat, kdo to byl skutečně John Malins...


Má zkušenost:
Začátek je dost zdlouhavý a je těžké se do knížky začíst. Navzdory tomu, že je kniha psaná v ER formě, jsou zde přespříliš popsány Amandiny myšlenky. Teprve v druhé části jsem se do knihy zažrala a začala být alespoň trochu napínavá.
Je vidět, že spisovatelka se v Kanadě i právničině alespoň trochu vyzná, neboť jsou zde použity některé termíny a místa.

Úroveň hltání: 2-3


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 worstway worstway | Web | 15. července 2016 v 12:00 | Reagovat

Na Fieldingovou si brousím brýle už nějakou dobu. Četla jsem Jane utíká a jako napínavé, nenáročné čtení mě kniha docela vzala, můžu doporučit :)

2 LadaCroft LadaCroft | E-mail | Web | 16. července 2016 v 9:57 | Reagovat

[1]: Díky za tip :). Také už ji mám připravenou ve čtečce. Kdybys chtěla, můžu poslat hned 8 Fieldingových ;). Ale jestli tě takové čtení baví a nevadí ti zabrousit do detektivky, rozhodně doporučuji Sharon J. Bolton (http://kdetojede.blog.cz/1606/uz-me-vidis-now-you-see-me-sharon-j-bolton), od které jsem právě dočetla druhou knihu a je to super a napínavé (ale určitě to chce začít knihou Už mě vidíš, nebo mou oblíbenkyni Gillian Flynn, kde jsem si nejvíc užila Ostré předměty (http://kdetojede.blog.cz/1509/ostre-predmety-sharp-objects-gillian-flynn) :). Vše mám ve čtečce, kdybys chtěla, stačí napsat ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama