Květen 2016

Motanice

30. května 2016 v 9:03 | LadaCroft |  Knihy
Blíží se den dětí, takže jistě chcete svým ratolestem/příbuzným udělat radost. Letáky jsou plné hraček, ale vám je jasné, že děti jich už mají plný pokojíček. Co jim tedy koupit něco, co jim může pomoci v učení zvířátek, barev a tvarů, čísel, nebo třeba angličtiny? Přesně proto je tu Motanice! Tuhle hru/knížku jsme si zamilovala už jako malá a věřm, že se bude líbit i dnešním dětem, byť budou třebas mladší, než-li já v té době.


10 zajímavostí o seriálu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku od A do Z - Amy Rickman)

27. května 2016 v 10:58 | LadaCroft |  Knihy
Od kamaráda jsem k narozeninám dostala knížku Teorie velkého třesku od A do Z od Amy Rickman. Navzdory návalu práce do školy jsem po měsíci neodolala a knihu konečně otevřela a před spaním si vždy přečetla pár kapitol (hesel). Kniha byla vydána, když ještě neskončila 4. série, takže zde jsou některé informace trochu zastaralé. Nicméně zde je 10 zajímavostí o tomto seriálu, které vás mohou pobavit/překvapit.

Zdroj: Databáze knih: Teorie velkého třesku od A do Z- Amy Rickman [online]. In: . [cit. 2016-05-27]. Dostupné z: <http://www.databazeknih.cz/knihy/teorie-velkeho-tresku-od-a-do-z-126245>

Donnie Darko

23. května 2016 v 22:54 | LadaCroft |  Drama, thriller, horor, mysteriózní, historické
Tenhle film nemůžu označit jinak než jako psycho-drama. Už jen obrázek toho "roztomilého" králíčka, který by mohl konkurovat králíčku Azuritovi napoví, že se nejedná o "takový normální film". Komedii nehledejte, za horor bych snímek také neoznačila, ale to neznamená, že by nebyl dobrý. Už obsazení herce Jakea Gyllenhaala napovídá, že tenhle film bude poněkud "creepy".

Zdroj: Česko-Slovenská filmová databáze: Donnie Darko (2001) [online]. In: . [cit. 2016-05-23]. Dostupné z: <http://www.csfd.cz/film/16367-donnie-darko/prehled/>