Dívka ve vlaku/The Girl on The Train - Paula Hawkins

20. listopadu 2015 v 0:31 | LadaCroft |  Knihy
Jakožto členka Knižního Klubu mi domů chodí katalogy s nejnovějšími knihami a hlavně bestsellery. A právě tam jsem viděla Dívku ve vlaku. V jednom knihkupectví jsem ji prolistovala a přečetla si dvě stránky, které mě moc nezaujaly. Štěstí, že jsem nakonec dala na názor masy a knihu si koupila!

Zdroj: Bux.cz - internetové knihkupectví: Kniha Dívka ve vlaku [online]. [cit. 2015-11-20]. Dostupné z: <https://www.bux.cz/knihy/155329-divka-ve-vlaku.html>


Paula Hawkins je 43letou britskou autorkou, jejíž prvotina, právě samotná Dívka ve vlaku, jí přinesla takový úspěch. Předtím byla 15 let novinářkou, takže mi její osud vlastě trochu připomíná stopy Gillian Flynnové. Dívka ve vlaku je dokonce označována nejen knihou roku 2015, ale také "letošní Zmizelou", kterou napsala právě Gillian Flynnová.

Rachel je žena po třicítce a je závislá na alkoholu. Její závislost ji připravila o manžela, práci a postupně ztrácí i kamarádku a spolubydlící Cathy, které denodenně lže o své práci. Jelikož jí o ztrátě zaměstnání neřekla, jezdí z Ashbury do blízkého Londýna, jako předtím. Cestou vlakem pozoruje okolí a při zastavení vlaku u návěstidla se vždy dívá směrem k Bleinhemské ulici, kde dřív se svým manželem Tomem bydlela a on tam nyní sdílí domov s novou manželkou Annou a dcerou Evie. Proto radši pozoruje pár v jiném domě, dívá se na láskyplnou dvojici, v hlavě si je pojmenuje jako Jess a Jasona a představuje si, jací jsou.
Jenže jednoho dne uvidí Jess s jiným mužem a den na to tato žena, Megan (jak Rachel zjišťuje), zmizí. Rachel cítí povinnost o dalším muži někomu říct, jenže v tu chvíli se do pátrání zaplete. Nebo byla jeho součástí už předtím?


Má zkušenost:
Moc se mi líbí, že hlavní hrdinka je alkoholička, není dokonalá, je na dně. Příběh nám vypráví nejen Rachel, ale také její sokyně Anna a hlavně pohřešovaná Megan, která je o rok zpátky a pomalu se dozvídáme, co bylo před jejím zmizením. Neuvěřitelně reálný příběh, který jsem příhodně četla převážně ve vlaku Usmívající se člověka vtáhne do děje. Musíte se zlobit i litovat hlavní hrdiny a pátrat spolu s možná až příliš aktivní Rachel, která se pomalu zaplétá do vlastních lží.
Nebudu spoilerovat, ale cca 90 stránek před koncem jsem věděla, kdo je pachatel. Nebo jsem alespoň doufala, že vím, neboť tak bych to já sama napsala. I přesto mě konec nezklamal, ba jsem z něj byla až nadšená.
Přiznávám, že některé pasáže bylo těžké číst už kvůli tomu, že můj přítel, se stejně jako hlavní hrdina a bývalý manžel Rachel jmenuje Tom.
Neváhejte a čtěte! Známým knížku ráda zapůjčím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama