Říjen 2014

Bluff

21. října 2014 v 22:22 | LadaCroft |  Hry
Znáte kostkovou hru Macháček? Ne? Tak či tak, hra Bluff si vás získá!


iKNOW

21. října 2014 v 21:51 | LadaCroft |  Hry
Další, poněkud delší, návštěva Kavenu si samozřejmě žádala vyzkoušení nových her. A jelikož jsem kamarády (jako vždy) odradila na postřehovky pomocí hry Dobble, přišel na řadu pro mě neoblíbený druh - vědomostní hra se jménem iKNOW.


Lucy

19. října 2014 v 23:23 | LadaCroft |  Sci-fi, fantasy
Díky kolegyni z práce jsem svůj záměr jít do kina na nové sci-fi Lucy přehodnotila a dnes se na tento film podívala doma. Ještě, že tak!

Zdroj: Cineworld Cinemas: 'Lucy' [Obrázek]. Dostupné z: <http://www.cineworld.co.uk/whatson/lucy>

Drákula: Neznámá legenda / Dracula Untold

19. října 2014 v 19:10 | LadaCroft |  Sci-fi, fantasy
Drákula patří mezi jedny z nejznámějších legendárních záporáků. Legenda o něm jako o upírovi vznikla díky jeho krutosti - je znám také jako Vlad narážeč, neboť nabodával své nepřátele na kůly. Ale co když se nevyžíval v lidské bolesti, nýbrž k tomu měl omluvitelné pohnutky? Tento pohled na věc dal za vznik novému filmu Drákula: Neznámá legenda (Dracula Untold).

Zdroj: Stories on upcoming movies | moviepilot.com: 'Dracula Untold' review: Possibly should have stayed that way [Obrázek]. Dostupné z: <http://moviepilot.com/posts/2014/10/04/dracula-untold-review-possibly-should-have-stayed-that-way-2317714?lt_source=external,manual>

Labyrint: Útěk / The Maze Runner

15. října 2014 v 18:25 | LadaCroft |  Knihy
Po shlédnutí filmu Labyrint: Útěk (The Maze Runner) v kině jsem byla pevně rozhodnutá, že si musím přečíst knížku. Tedy spíše knížky - jedná se o trilogii. To mě v přesvědčení sehnat knihu, přestože - jak se znám - to pro mě znamená ponocovat, neboť při zažrání se do knihy jsem schopná mučit oči i do tří do rána, jen utvrdilo. Přece nebudu čekat rok na další díl! Byla jsem ale hodně překvapená.

Zdroj: James Dashner: Maze Runner Series [Obrázek]. Dostupné z: <http://jamesdashner.com/books/maze-runner-series/>


Dárce / The Giver

5. října 2014 v 10:48 | LadaCroft |  Sci-fi, fantasy
A je tu další klasický sci-fi film, kde hlavní roli hraje mladý hrdina/hrdinka, který se musí vzbouřit autoritám a systému, který řídí jeho komunitu. Přesně tak, tento klasický námět nás tentokrát zavede do filmu Dárce (The Giver).

Zdroj: Christian Movies: Review: The Giver [Obrázek]. Dostupné z: <http://www.christiancinema.com/catalog/article_info.php?articles_id=943>

Nový film režírovaný Phillipem Noycem je velmi zvláštní co se zpracování týče - je napůl černobílý. V hlavních rolích se zde objeví známé tváře jako Jeff Bridges (R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů), Meryl Streep (Železná lady, Mamma Mia!,...), Katie Holmes a menší štěk si tu střihne také zpěvačka Taylor Swift. Hlavní hrdinové jsou pak méně známí herci Brenton Thwaites a Odeya Rush. Film je natočen podle knižní předlohy od Lois Lowry a má 97 minut.1

Rada starších v čele s Meryl Streepovou velí řadě komunit. Zde je vyžadována jednotvárnost, slušnost a poslušnost, spisovnost a zdejší lidé jsou sledováni, aby jim mohla být přidělena vhodná práce. Tím byla vymýcena agresivita a války, ale obyvatelé tak přišli o emoce, barvy, ale také o vzpomínky na vše dobré i zlé, čeho byli jejich předkové svědci.
Jonasovi bylo vybráno výjimečné povolání. Má se stát příjemcem paměti, má vzpomínky na starší generace a jejich způsob života střežit a skrze takto nabyté zkušenosti radit starším. Jonas ale pomocí Dárce, svého učitele, zjišťuje, že jeho život je ochuzen o spoustu věcí. O spoustu věcí, které byly dříve běžné a proto se ostatním snaží otevřít oči, předně své kamarádce Fioně.

Trailer:
Zdroj: YouTube: Darca (The Giver) oficiálny trailer cz titulky [Video]. Dostupné z: <https://www.youtube.com/watch?v=j0Z7cHShVZ>

Má zkušenost:
Ačkoliv je to v poslední době v kinech stále to samé, musím přiznat, že mě podobné filmy baví. Námět i zpracování bylo super, stejně jako výběr herců. Jen kdyby ten konec tak neusekli a hlavně tam bylo spoustu věcí nelogických (spoiler: viz kde vzal kabát a rukavice, když v jeho komunitě neznají ani zimu, ani sníh?!). Osobně dávám 78 % (na csfd má 62 %!), jednou to zkouknout rozhodně stojí za to.