Timeline: Vynálezy

23. září 2014 v 21:11 | LadaCroft |  Hry
Hurááá! Kavenu má od září otevřeno jako dřív (přes léto sem člověk mohl zaskočit pouze ve středu), takže jsme tam hned musely vyrazit. Samozřejmě jsme s holkama začaly klasikou Dobble, poté jsem jim ukázala CINK!, jenže Janča musela odejít a zůstaly jsme tam s její spolubydlící Eliškou samy. Co teď? Ještě, že nám pan Vaněček ukázal hru Timeline: Vynálezy.


Tato hra je založená na znalostech dějin, konkrétně na letopočtech, ve kterých byly vynalezeny různé věci. A občas je něco takového opravdu těžké rozhodnout.
Hráči si rozdají zpravidla (záleží na domluvě) 5 karet. Karty si hráči před sebe rozloží a to tak, aby letopočet nebyl vidět (samozřejmě se na něj sami nedívají). Doprostřed stolu umístíte jednu kartu s vynálezem a jeho letopočtem. První hráč si vybere kartu, kterou chce umístit a v prvním kole ji vloží doleva či doprava od původní karty, podle toho, zda si myslí (nebo lépe ví), pokud byl vynález objeven/vynalezen před či po věci na původní kartě. Kartu poté obrátí a dozví se, zda měl pravdu. Pokud ne, kartu dává dospodu balíku a bere si novou. Hráči se takto střídají, ale tím karet uprostřed pochopitelně přibývá a hra je těžší a těžší. Vítězem je samozřejmě ten, kdo se zbaví karet jako první.
Hra obsahuje 110 karet a objevíte zde vynálezy jako třeba Atomovou bombu, znakovou řeč, minisukni, knihtisk či objevení ohně.
Hra je určena pro 2 až 6 hráčů (ale myslím, že jich může být i víc) a od jejich počtu se samozřejmě odvíjí i délka hraní.

Hra má také "sourozence" v podobě Timeline: Události či Timeline: Objevy.

Zdroj obrázků: Svět deskových her: Vynálezy [Obrázek]. Dostupné z: <http://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/1406/timeline-vynalezy>

Má zkušenost:
Upřímně jsem na dějepis a zeměpis tupá Mlčící, takže hra není nic pro mě. Ve výsledku jsem se naštěstí nijak zvlášť neztrapnila, ale zlatého bludišťáka bych určitě nezískala. Člověk se alespoň dozví nové a často překvapivé věci. Pokud mám mluvit o taktice, je nejlepší nejprve dávat kartičky, u kterých si člověk není až tak jistý, protože na stole je zatím karet málo a není tolik možností.
Hra je zabalena v malé kovové krabičce, takže je skvělá i na cesty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama