Všemocný

24. července 2014 v 10:52 | LadaCroft |  Drama, thriller, horor, mysteriózní, historické
Všemocný (Limitless) není až tak nový snímek, každopádně já se na něj podívala až nedávno (asi před třemi týdny). Řekla bych, že tenhle film skvěle ukazuje, jak člověka dokáže zničit jeho vlastní nenasytnost.

Zdroj: Get The London Look | RIMMEL LONDON: film, ktorý ma zaujal už trailerom a je fakt skvelý: LIMITLESS-Všemocný [Obrázek]. Dostupné z: <http://www.rimmel.sk/blogy/blog/2328/>

Snímek vznikl v roce 2011, režíroval ho Neil Burger, který se mimochodem zhostil i filmu Divergence (2014), jejích pokračovatelů už ale ne. V hlavní roli uvidíte známého herce Bradleyho Coopera, ve vedlejší pak Roberta de Niro. Snímek je tak trochu scifi, ale vzhledem k tomu, co si pod tímto názvem jinak představím, řadím ho spíš do rubriky drama. Film má 105 minut.


Děj se odehrává v New Yorku, kde žije zkrachovalý spisovatel Eddie Morra (Cooper). Nemá peníze, nápady, nejspíš ani talent a po úvodní scéně ani přítelkyni Lindy (Abbie Cornish). Jeho život je zkrátka v troskách, dokud nepotká svého bývalého švagra, který mu dá zázračnou pilulku s názvem NZT. Prý mu pomůže vnímat svět jinak - a také, že ano! Pilulka napomáhá využívat celou kapacitu mozku a tak Eddie náhle prozře. Za čtyři dny sepíše knihu, která se jeho vydavateli nehorázně líbí. Pocítí, že teprve tohle je život, že je chytřejší než ostatní, vidí to, co jiní ne a co dříve neviděl a jeho možnosti se rozšíří, dokud po vyprchání účinku "nevystřízliví". Je jasné, že těch zázračných "lentilek" potřebuje víc.

Eddie se díky NZT dostane do jiné společnosti, postaví se na vlastní nohy. Bohužel se ukáže, že nejen, že o droze ví a prahnou po ní i jiní lidé, ale také má vedlejší účinky a vyvolává (nejen) závislost. Díky tomu se Eddie dostane do příšerných situací, které jsou spojené s mrtvými lidmi (se kterými byl v blízkosti) a také jeho výpadky paměti. Podaří se mu zbavit se závislosti, ale také hlavně přežít?


Na trailer se podívejte zde:
Zdroj: YouTube: Všemocný CZ trailer (Limitless trailer).wmv [Video]. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=DzCiaRcwIvk

Má zkušenost:
Film jsme s přítelem zhltli jedna radost - je zde mnoho napětí a situací, kam by se člověk rozhodně nechtěl dostat. Sice se u koukání moc nezasmějete, ale to ani není podstata tohoto snímku. Dohromady s napínavým dějem a fajn efekty dávám tak 82 % (na csfd má film 80 %).
Pokud při sobotním večeru hledáte drama místo komedie, je Všemocný rozhodně skvělá volba!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama