Transformers: Zánik

16. července 2014 v 20:34 | LadaCroft |  Sci-fi, fantasy
Konečně mám šanci napsat také jednu nezaujatou recenzi a to konkrétně na Transformers! Proč nezaujatou? Předchozí díly jsem neviděla (asi jsem v té době ještě nebyla tolik Sci-fi positive Usmívající se), takže jsem očekávala nic moc příběh, nějakou sexy ženskou a pár robotů, co se navzájem mydlí a na lidskou rasu nemají zrovna nejlepší názor (to poslední jsem převzala z dílu Simpsonů, kde je jedna část 19. speciálního čarodějnického dílu věnovaná právě Transformerům). Vlastně jsem se až tak moc nespletla, ale i přesto jsem z tohoto filmu nadšená (ačkoliv to jistě souvisí s tím, jak slabé jsem měla očekávání).

Zdroj: OnlineKino - Filmy online ke shlédnutí: Transformers 4: Zánik 2014 online ke shlédnutí [Obrázek]. Dostupné z: <http://onlinekino.blog.cz/1406/transformers-4-zanik-2014-online-ke-shlednuti>

Snímek Transformers: Zánik (Transformers: Age of Extinction) režíroval stejně jako jeho předchůdce Michael Bay. V hlavní roli tentokrát neuvidíte Shiu LaBeoufa, který měl podepsanou smlouvu jen na tři díly, nýbrž starostlivého otce a vynálezce Cadae Yagera (Mark Wahlberg - můžete znát z filmu Méďa). Film se natáčel v USA a v Číně a má 165 minut!1

Automechanik, vynálezce a hlavně otec Cade Yager se snaží v Texasu vychovávat svou sedmnáctiletou dceru Tessu (Nicola Peltz). Jelikož rád sbírá starý šrot a vše, co se "může hodit", dostane se mu do dílny i starý náklaďák - nikdo jiný než hlavní Transformer - Optimus Prime. Jenže vláda se spikla se "zlými" Deceptikony a tak je nejen vůdce téhle mimozemské rasy, ale také celá rodina včetně Tessina zatajovaného přítele v nebezpečí.
Může být ale hůř - společnost KSI, kterou má pod palcem Joshua Joyce (Stanley Tucci) "sbírá" staré Autoboty i Deceptikony a staví vlastní, vylepšené Transformery. A právě ti se mají s Autoboty na rozkaz vlády utkat. Jak to celé dopadne?


Má zkušenost:
K příběhu toho asi víc moc nenapíšu, neboť vím, že se hodně podobá minulým dílům - kovy se mlátí, lítají auta i lodě, umírají lidé, ale hlavní hrdina z toho vyvázne téměř bez škrábnutí, přestože lítá vzduchem jedna radost a sem tam sebou švihne na ostré zábradlí. Každopádně speciální efekty jsou opravdu povedené (hlavně přesun vyrobených Transformerů, kterým Transformium umožňuje "létat"). Co si budeme povídat - některé filmy holt na speciálních efektech staví.
Samozřejmě nemůže chybět sexy holka, kterou ale tentokrát chrání starostlivý otec a film tak brnká trochu na jinou strunu, než jeho předchůdci. Inu když už neprodává kočka v minikraťáskách (jejíž hlas mě v českém dabingu neuvěřitelně štval), musí sledovanost filmu zvednout starostlivý otec se sex-appealem, inteligencí a bicepsy Usmívající se.

Co se mi hodně líbilo byly také vtipné scény, o které se zasloužil hlavně Stanley Tucci (můžete znát ze Smím prosit, Hunger Games či Jack a obři) - ty doopravdy stály za to a jak se ukázalo i vědec toužící hlavně po slávě, penězích a nových objevech uzná, že některé vynálezy nejsou až tak dobrý nápad, zvlásť, dostanou-li se do špatných (kovových) rukou.
Vyzdvihnout musím také skvělý soundtrack od Steva Jablonskyho, který se specializuje především na sci-fi a horory.
Navíc se ve filmu objeví dinosaurci a přestože jsou z kovu, člověk k těmhle oheňchrlícím bestiím cítí větší sympatie než k "robotům", přestože je třeba jako já odkojen na Bionicles.
Film je HODNĚ dlouhý - když čekáte, že se chýlíte do zdárného konce a těšíte se, že si konečně odskočíte, nastane asi čtyřicátý zvrat.

Zde si můžete pustit trailer:

Zdroj: YouTube: TRANSFORMERS: ZÁNIK - Oficiální HD trailer - ČESKÝ (sub) [Video]. Dostupné z: <https://www.youtube.com/watch?v=Dj6TtBWwttc>

Osobně bych plecháčům dala tak 74 %, fanoušci csfd to vidí trochu hůř a prozatimně tak má tento film "jen" 63 %.


1Česko-Slovenská filmová databáze: Transformers: Zánik / Transformers: Age of Extinction (2014). In: [online]. [cit. 2014-07-16]. Dostupné z: <http://www.csfd.cz/film/312718-transformers-zanik/>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama