K2 Hiking

9. července 2014 v 22:20 | LadaCroft |  Sport
Na K2 Hiking jsem do Studia J&A zašla náhodou - chtěla jsem jít na Jumping, ale bohužel jsem nestíhala. A když jsem viděla, že K2 Hiking do mého rozvrhu pasuje, rozhodla jsem se, že ho vyzkouším.

Zdroj: InSPORTline - největší výrobce a prodejce fitness v ČR: Walking Trainer trenažér - 2.jakost [Foto]. Dostupné z: <http://www.insportline.cz/5452/walking-trainer-trenazer-2-jakost>


K2 je druhá nejvyšší hora světa, dosahující výšky 8 611 m.1 Hiking je označení (z angličtiny) pro horskou turistiku. A přesně to budete na tomto cvičení dělat! Sice se nebudete kochat měnící se přírodou, ale chození do kopce se nevyhnete.
Pro toto cvičení jsou zapotřebí speciální trenažéry - vypadají jako běhací pásy, jejichž přední část je zvednutá do výšky. Je zde ale jeden velký rozdíl - trenažér nemá motor! Uvést ho do pohybu tedy můžete pouze vy vlastní silou. Trenažér má displej, kde většinou bývá monitorována rychlost chůze, srdeční tep, čas či ušlé kilometry. Podél pásu na trenažéru je místo, kam si opřete chodidla, pokud si chcete odpočinout, ale používají se také při samotném cvičení - na pásu totiž klasickou chůzi střídáte s různými kroky a figurami, aby byla hodina zábavnější, ale také pro efektivnější spalování. Z trenažéru během hodiny neslézáte, tudíž je zde i držák na pití, ale také na činky, které může instruktor zahrnout do hodiny.
Chůze bývá doprovázena hudbou, přičemž se snažíte jít do rytmu. Měly by se střídat rychlejší rytmy s pomalejšími, ale u pomalejších se zvyšuje zátěž a jdete "do kopce". Ke zvyšování zátěže jste přímo nuceni, protože pokud si ji nepřitáhnete, začnete u pomalejší chůze "klouzat". Během cvičení také různě přehmatáváte, cvičíte s činkami a děláte speciální kroky, takže jakási sestava zde přece jen je - vše samozřejmě záleží na instruktorovi.
Cvičení jsou vhodná jak pro muže, tak ženy, které dávají přednost "klidnějším" sportům a různým náročnějším protahováním se vyhýbají. Rozhodně ale nečekejte, že se nezpotíte - právě naopak! Nenásilnou cestou si dáte pořádně do těla, zvýšíte kondici, odreagujete se, zredukujete tuky a komplexně posílíte tělo (převážně nohy a hýždě). Vzhledem k tomu, že na dřepování či skákání zde moc nenarazíte, jsou tato cvičení určitě vhodná pro lidi, kteří mají problémy s koleny či zády.
Vzhledem k vysoké pořizovací ceně trenažérů se také většinou tyto hodiny pohybují cenově výše než jiné fitness lekce.


Zde malá ukázka, jak může taková lekce probíhat:
Zdroj: YouTube: K2 HIKING - Indoor walking maratón se Simčou a Zbyňkem v Teplicích [Video]. Dostupné z: <https://www.youtube.com/watch?v=Xi3t6XbCqqg>

Má zkušenost:
Jelikož je léto a zákazníci (ale i lektoři) jsou na dovolené, bylo nás na hodině po skromnu. K tomu hned dva úplní začátečníci, takže byla instruktorka Lucka shovívavější, více vysvětlovala a nedala nám takový "záhul" Usmívající se. Toto cvičení mi hodně připomíná spinning (který mimochodem Lucka předcvičovala před naší hodinou a nebylo to na ní vůbec poznat). Střídání hudby, měnění zátěže, různé polohy rukou, kopce... Spinning lze ale více "očůrat". Prostě si sundáte zátěž a jedete si, to zde nelze, jinak byste z pásu sjeli.
Lucka byla moc milá, celou hodinu se usmívala, chválila nás, radila nám, a co se mi velmi líbilo byl i její výběr hudby - každý si tam jistě našel to své! K tomu nám povídala o cestě (ve světě), po které právě jdeme. Tento sport zatím provozuje 2 roky.
I toto cvičení se mi zalíbilo, neboť skvěle kombinuje vytrvalostní sporty, posilování a i nějaké ty sestavy Usmívající se. Rozhodně jej ale nepovažujte za obyčejné "chození" a nezapomeňte si ručník jako já - opravdu se zapotíte!
Myslím, že pro lidi, kteří chtějí (třeba po delší době) začít sportovat, ale spíše redukovat tuky, než se jen "protahovat", je K2 Hiking skvělým začátkem!

A co si vzít s sebou? Pohodlné oblečení a boty, RUČNÍK a pití (ale ne obyčejné 1,5 l PETky, které se nevejdou do držadel). Cena jedné lekce stojí ve Studiu J&A 120 Kč, 105 Kč se studentskou slevou, ale nejvíce se vyplatí momentální akce - 10 lekcí za 990 Kč!1K2. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2014-07-09]. Dostupné z: <http://cs.wikipedia.org/wiki/K2>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama