Walter Mitty a jeho tajný život

22. června 2014 v 22:53 | LadaCroft |  Komedie, rodinné, sportovní, taneční
Tak jsme se s Tomem dívali na film Walter Mitty a jeho tajný život (The Secret Life of Walter Mitty). Naprosto promarněnej čas! Nechápu, jak to může mít na csfd 78 %!

Zdroj: STRANGER: Walter Mitty a jeho tajný život / Secret Life of Walter Mitty (2013) [Obrázek]. Dostupné z: <http://miki66.7x.cz/rubriky/filmy/film-2013-dab/walter-mitty-a-jeho-tajny-zivot>

Film je z roku 2013, ale inspiroval se původní verzí z roku 1947. Režie se ujal samotný Ben Stiller, kterého najdete i v hlavní roli. Film má opět nepříjemných 114 minut (a to prosím bez nováckých reklam).1

Příběh vypráví o Walteru Mittym - čtyřicátníkovi (pokud jsem dobře pochytila), který od svého všedního života utíká do představ, ve kterých je silný, odvážný, vtipný a úžasný. Pracuje jako fotoeditor časopisu Life, který právě čelí převzetí jiné firmy a jeho vydávání končí. Škoda - zvlášť, když to znamená hromadu vyhazovů, půvabná Cheryl Melhoffová (Kristen Wiig) je ve firmě teprve měsíc a Walter ještě neměl pořádně šanci (nebo měl?) se s ní seznámit.
Hlavní zápletka celého filmu tkví v tom, že na titulku posledního časopisu patří neobyčejná fotka - ale zrovna ta se ztratí! A Walter se tedy vydá za fotografem Seanem O'Conellem (Sean Penn), aby cennou fotografii získal a tím neztratil práci, kterou spolehlivě dělá už 16 let.

Upřímně nevím, co dál dodat. Film mi přišel nudný, stále jsme s přítelem čekali, až něco přijde, nějaká pořádná zápletka. No a nedočkali jsme se. Snímek není nijak extra vtipný, ani zajímavý. Není pln emocí, nezjistíte nic nového a šokujícího, není ani moc reálný. Sice jsou zde občas celkem hezké trikové záběry, ale tím to asi tak končí. Zklamání nezmizelo ani poté, co nám bylo konečně dovoleno spatřit tu jedinečnou fotografii, spíš vzrostlo a to i přesto, že jsem čekala něco na ten způsob, ale lépe ztvárněného.
Pokud se na film podíváte, nebo jste ho už viděli, prosím napište mi pod článek komentář, jestli se jedná jen o můj názor a film vás zaujal, nebo zda mé rozhořčení sdílíte. Jsem ráda, že jsem neutratila peníze za lístek do kina, protože bych se možná tak maximálně hezky nacpala popcornu a usnula.

1Česko-Slovenská filmová databáze: Walter Mitty a jeho tajný život / Secret Life of Walter Mitty, The (2013). In: [online]. [cit. 2014-06-22]. Dostupné z: <http://www.csfd.cz/film/117042-walter-mitty-a-jeho-tajny-zivot/>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama