Tsuro

24. června 2014 v 21:36 | LadaCroft |  Hry
Hned zprvu chci napsat, že mě tato hra nijak neoslovila, a to i přesto, že závisí na náhodě i strategii. Přesto je to dle mého průměrnější hra, která vás v případě herního dne alespoň trochu nastartuje do tohoto dění.

Zdroj všech obrázků: Společenské deskové hry - SVĚT-HER.CZ: Tsuro [Foto]. Dostupné z: <http://www.svet-her.cz/tsuro/>

Tsuro je jednoduchá orientální hra plná cest. Skládá se z 8 hracích kamenů (je tedy pro 2-8 hráčů), herního plánu a 36 kartiček (přičemž jedna z nich je tzv. Dračí karta). Na jednotlivých čtvercových kartách jsou nakreslené 4 cesty, které můžete s cestami na ostatích kartách libovolně spojovat. Je jedno, jak kartičky natočíte, navázat můžete hned na 8 počátků cest.
Na začátku hry si hráči libovolně rozmístí své kameny (hrací figurky) k počátkům cest vyznačeným na okrajích plánu. Poté se každému rozdají tři kartičky tak, aby ostatní hráči neviděli, co máte v rukou. První hráč přiloží ke svému kamenu libovolnou kartičku a posune se na konec cesty, kterou před sebe vložil. Dobere si třetí kartu. Takto se hráči střídají a postupně zaplňují herní plánek a tím se sobě i přibližují.
V případě, že ke své figurce přiložíte kartičku, ale zároveň některá strana sousedí i s kartou, na které je kámen protihráče a tím prodlouží jeho cestu, tento hráč musí dojet až na konec této cesty (a to i přesto, že není na tahu). Pokud váš kámen dojede na konec cesty a tím pryč z herního plánku, vypadáváte. Vypadáváte zároveň tehdy, kdy se vaše cesta napojí na cestu jiného hráče a kameny by se tímto srazily - vypadávají oba majitelé těchto figurek. Kartičky, které měli hráči, kteří vypadli, v rukou, se dají do nového balíčku. Hráč, který jako poslední zůstane, vyhrává. Musíte tedy kartičky dávat schválně tak, abyste vy mohli pokračovat a další hráči vypadli.
Za předpokladu, že se doberou karty z balíčku, je zde dračí karta, jejíž vlastník si může jako první vzít kartu z nového balíčku, ale pouze za předpokladu, že má méně než tři karty. Pokud má tři karty, posouvá dračí kartu dalšímu hráči.
Hra je tak na cca 15 minut, kompletní pravidla naleznete zde.


Má zkušenost:
Hru jsme si zahráli tak nějak na rozjezd a jedna hra skutečně stačila. Možná jsme dostatečně netaktizovali, ale nakonec vyhrála Janča, která hrála jako poslední, zatímco my ostatní jsme se tam mezitím pozabíjeli Usmívající se. Určitě hru alespoň zkuste, ale na koupi je podle mě málo zábavná a navíc se cenově pohybuje kolem 700 Kč. Každopádně mi napiště své zkušenosti!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama