Tarantule Tango

26. června 2014 v 22:29 | LadaCroft |  Hry
Tuhle hru jsem vzala na chatu, kde jsme si sice cvičně vysvětlili pravidla, ale z hraní nic nebylo, protože se dost pilo. A alkohol a tahle hra dohromady moc nejdou, protože se jedná o postřehovku a spoustu lidí má jistě s hrou problém i za střízliva. V Kavenu jsem si hraní hry ale nakonec vynahradila.

Zdroj obrázků: Tomovy hry: Tarantule Tango [Obrázek]. Dostupné z: <http://www.tomovyhry.cz/tarantule-tango-cs.html>

Tarantule ráda tancuje, ale své tanečníky často vystraší a ti křičí, seč jim síly stačí. Je na vás sledovat, koho právě vyzvala k tanci.
V této zábavné hře najdete 125 úzkých kartiček se zvířaty a jednu kartu s tarantulí. Tarantuli umístíte na stůl doprostřed mezi hráče a ostatní karty rozdáte hráčům, kteří si z nich udělají balíček tak, aby neviděli obsah kartiček. Na 120 kartičkách jsou domácí zvířata (kočka, pes, papoušek, koza, kráva a osel). První hráč vyloží svou kartu k jedné straně pětiúhelníku, na kterém je zobrazena tarantule. Hráč po jeho levici musí na tuto kartu zareagovat. Pokud je na ní zvíře s pavoukem, musí předvést citoslovce tohoto zvířete (pokud jsou zde dva pavouci, tyto citoslovce předvede dvakrát) a vyložit svou kartu k další straně pětiúhelníku. Hráči se takto střídají. Pokud je na kartičce zvíře bez pavouka, hráč nic nepředvádí, pouze vyloží kartu. Pokud je zde dvojice zvířat, je na tahu hráč ob hráče na levici (hráč po směru vedle hráče, který měl být na tahu), nic nepředvádí, jen vyloží kartu (tímto tahem si nejsem tak úplně jistá, na internetu jsem se dočetla, že hraje hráč po směru, ale kartu dává ob dvě místa - ale tahle verze je zábavnější, ne?). Hráč má vždy na svůj tah 2 vteřiny, pokud váhá nebo tah splete (udělá jiný zvuk, udělá zvuk i když nemá, nebo na něj naopak zapomene), vezme si všechny vyložené kartičky a přidá je dospodu svého balíčku. Splést tah ale samozřejmě může i hráč, který nebyl na řadě - v tom případě si vezme kartičky on. Cílem hry je samozřejmě zbavit se všech karet.
Na zbylých 5 kartách jsou pavouci. Ve chvíli, kdy někdo tuto kartu vyloží, musí hráči co nejrychleji plácnout rukou tarantuli. Kdo je poslední, vezme si karty na stole.
Hra ale není tak úplně jednoduchá! Některá zvířata mají ještě různé funkce. Například pokud vyložíte psa (ať už dvojici či jednoho, s pavoukem či bez), mění se směr hry! Pokud jsou na kartě psi dva, hraje samozřejmě hráč ob hráče, který by byl na tahu při změně směru. Tento směr je zachován až do vyložení další kartičky se psem.
Dále třeba papoušek - pokud je zde pavouk, papoušek dělá "Krá", při dvou pavoucích "Krá, krá". Pokud zde ale pavouk není (a papoušek je na kartě pouze jeden), hráč musí opakovat zvuk zvířete, který zazněl jako poslední.
Těchto úprav je zde více (pokud vím, tak ještě s krávou a oslem), ale my hráli pouze takto, neboť i tak je těžké hru zvládat.
Hra je určená pro 2-5 hráčů, čas záleží hlavně na bystrosti a postřehu hráčů.Má zkušenost:
Jelikož mám postřehovky hodně ráda (asi proto, že mi jdou), tak mě hra doopravdy bavila. Hodně k tomu přispěl asi i Míla, který byl často zmatený a samozřejmě prohrál. Navíc je super, že se hráči navzájem kontrolují, takže je jakýkoliv fail tak trochu ohodnocen posměškem Smějící se. Třeba Janča u osla věčně mečela (kartičky jsou ale odlišeny i různým barevným podkladem).
Hra je dobře skladná (jedná se o malou krabičku), ale samozřejmě k ní potřebujete stůl. Cenově se pohybuje mezi 150 a 200 Kč.
Taranuli Tango rozhodně doporučuji a doufám, že si ji brzy zase zahraji Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama