Rampage

5. června 2014 v 22:55 | LadaCroft |  Hry
Včera jsme měli v Kavenu na doporučení šanci zahrát si takovou dračí, "bourací" hru se jménem Rampage. Myslím, že tato hra skýtá výborné odreagování hlavně po náročném dni.

Zdroje všech obrázků: Planeta her - společenské deskové hry: Rampage a Planetaher.cz [Obrázek]. Dostupné z: <http://www.svet-deskovych-her.cz/dobble-p-1360.html>

Hra je na pochopení dost náročná. Pokynů je zkrátka hodně, my ale měli na pomoc Michala ("štamgasta"), který nám vše vysvětlil - jedna z velkých výhod Kavenu, hru vám nejen doporučí, ale také vysvětlí.
Ve hře se stáváte příšerami/draky ve městě Meeple city, které máte za úkol zdemolovat. Bojovat můžete ale nejen proti nebohým obyvatelům města, ale také proti sobě. Příjemné na hře je rozhodně to, že se hry hmotně přímo účastníte - pohybujete se totiž tím, že cvrnkáte do své figurky. Cvrnkat můžete taky autobus na budovy a případně si i foukáním přibližovat oběti na sežrání. Ale pozor - pokud nějakého obyvatele města odfouknete pryč z hracího plánu, utekl před vámi a vy klidně můžete přijít i o zuby! A ty jsou důlěžité - čím byste jinak mohli lidičky rozžvýkat?
Cílem hry je nasbírat co nejvíc bodů - za zuby ostatních hráčů (ty získáte tím, že srazíte své protihráče např. cvrnkáním či foukáním), za sežrané oběti (ty jsou navíc rozlišené barevně a za každou sadu máte 10 bodů!) nebo za patra jednotlivých postavených budov.
Hra končí ve chvíli, kdy je a) vyplněna vedlejší tabulka, tedy skóre obyvatel, kteří utekli z města, nebo b) kdy z hrací plochy zmizí patra všech budov.
Hra je vhodná pro 2-4 hráče.


Má zkušenost:
Bourání bylo doopravdy super, ale kdyby nám Michal nevysvětlil pravidla, asi by nás to trochu odradilo. Jinak jsme si užili spoustu zábavy - například když jsem chtěla secvrnknout Janču, ale místo její figurky jsem trefila přímo ji. Smějící se Hra je ale poněkud neskladná a obsahuje spoustu komponent, takže je lepší si ji zahrát rozhodně někde u stolu. Navíc je trochu dražší (kolem 1 300 Kč), takže ji doporučuji před koupí určitě někde vyzkoušet. Časově se pohybuje kolem 30 minut a více, takže věřím, že dáte tak jednu, maximálně dvě hry v řadě. U této hry lze ale díky speciálním pomocným kartám také taktizovat - což skvěle předvedla Janča a samozřejmě díky tomu na celé čáře vyhrála Usmívající se.

Takže pokud se chystáte do Kavenu a nevíte, co si zahrát, zkuste Rampage Mrkající, věřím, že se na ní vyřádí děti i dospělí!


Zde máte navíc máte 60 sekundové video hraní této hry. Pokud ale nevlastníte dálkový ovladač Adama Sandlera, vyhraďte si na hraní Rampage více času Usmívající se.
Zdroj: YouTube: Rampage Board Game: Full Game Played in 60 Seconds [Video]. Dostupné z: <https://www.youtube.com/watch?v=6ZLIfSHGGp0#t=37>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama