Proč psát blog? 2

25. června 2014 v 21:25 | LadaCroft |  BlogK předešlému článku přidávám další motivaci, proč si založit blog Usmívající se.

Zdroj: Logo Blogu: Blog.cz [Výstřižek]. Dostupné z: <http://blog.cz>1. Můžete "světu" něco dát
Ať už to budou vaše názory, povídky, recepty, informace o místě, kde jste... Vydat knihu je dost náročné, nákladné a neaktuální. Zato na blogu si každý může to, co publikujete přečíst zdarma. A je zde přes komentáře i zpětná vazba!

2. Procvičíte si pravopis
Co si budeme povídat - ze znalostí pravopisu člověk vyskočí hodně rychle. A čím si jej můžete nejlépe procvičit kromě čtení? Psaním! No a nebo děláním diktátů (třeba s dětmi). Já jsem rozhodně pro první variantu. Ačkoliv - co si budeme povídat - spoustu bloggerům je absence znalosti pravopisu u ánusu, ale také se čtenáři na jejich blozích moc dlouho neohřejí.

3. Naučíte se pracovat s počítačem
Teď mluvím například o vytváření vlastní šablony na blog. Upřímně to není žádná sranda, sama jsem si to vyzkoušela na svém druhém blogu (LadaCroft). Dále se na internetu naučíte vyhledávat informace. Třeba jak správně citovat.

4. Poznáte nové lidi
A teď nutně nemyslím pouze kybernetické přátele. Já třeba kvůli článkům na blog často chodím do Kavenu, kde potkám nové lidi, nebo zpovídám zdejší pracovníky ohledně nových (nebo i starých Usmívající se) her.

5. Budete kreativnější
Když už máte blog, chtělo by to na něj třeba psát i nějaké články, že? No proto je nutné hledat inspiraci. Obohatíte si jazyk, zkusíte něco, co byste normálně nezkusili. Já si na léto otevřela osobní projekt - vyzkoušej co nejvíc druhů sportu v oblíbeném studiu. Brzy sem přidám článek a osobní zkušenosti Usmívající se.

6. Anonymita pomáhá
Díky anonymitě, která je samozřejmě dobrovolná, jste schopni na blogu napsat to, co byste jinak nebyli schopni říct. Svěříte se a je úplně jedno, zda to někdo čte nebo ne. A kolikrát se setkáte s takovou podporou, jakou byste jinak nečekali. Já třeba na úvodní stránce pro přihlášení na blog našla článek se zpovědí asexuála. Přečetla jsem si jeho srdceryvný příběh a podpořila ho v komentářích. Nevěřili byste, kolik jich tam bylo!

7. Dozvíte se něco nového, pobavíte se
Jak už jsem zmínila, na úvodní stránce pro přihlašování na blog bývá každý den několik vybraných článků z různých blogů. Dost často stojí za přečtení.

8. Třeba založíte i nový byznys
Často jsem našla blogy, kde jejich majitelky postovaly své výtvory, ať už to byly náušnice, oblečení či jídla - a to i s návodem! Jenže ne každý je tak zručný a někteří čtenáři se domáhali jejich výrobků. A takto si někdo může vytvořit i živobytí.

A jaký důvod máte vy?POZOR! Blogy samozřejmě skýtají i jistá nebezpečí. Například byste o sobě neměli psát moc podrobné informace. Také se můžete odcizit lidskému kontaktu, protože na svém blogu jste někdo jiný a vaši čtenáři vás mají rádi, kdežto jinak se třeba setkáváte se šikanou či problémem s komunikací s lidmi. No a v mém případě to také může být tak trochu závislost - ačkoliv do práce vstávám v 5:30, často chodím spát třeba až o půlnoci, protože ten článek prostě CHCI dopsat a publikovat Mlčící.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama