Perfect World - utopie nebo možná realita?

29. května 2014 v 17:33 | LadaCroft |  na jídlo či posezení
Jednou na mě na facebooku vyskočil článek o nové speciální kavárně v Plzni. Adresu jsem si uložila do poznámek a těšila se, jak tam brzy s někým vyrazím. A pondělní oslava: "Hurá, zkouška z prográmka úspěšně za námi a už tu blbost nikdy nemusím ani vidět!" ve spojení se slunným počasím vybízela k návštěvě speciální kavárny/čajovny.

Kavárna Perfect World se vyskytuje v Plzni v Pařížské ulici (pár kroků od náměstí Republiky) a upřímně ji je lehké přehlédnout. Uvnitř najdete malou místnost, to ale neznamená, že tu nebudete mít soukromí! Hned u vchodu se můžete přezout do domácích papučí a posadit se třeba na gaučík. Na jedné stěně najdete vypsaná přání (můžete tam přidat i to své), na další zase uvidíte fotky malých černoušků z Afriky (kavárna podporuje projekt Andělé Afriky) a vzhlédnete-li vzhůru, uvidíte kytaru Usmívající se. Ale v čem, že je tedy kavárnička tak speciální? Nejen, že pokrm či nápoj si tu můžete sami připravit (nakrájet si ovoce na fondue, nebo třeba umlít kávu), hlavní netradičnost tkví v tom, že za všechen servis ZAPLATÍTE POUZE TOLIK, KOLIK CHCETE!

Zdroj: Mapy Google: Perfect World [Výstřižek]. Dostupné z: http://www.perfect-world.cz/kavarna/kontakt-na-kavarnu-plzen.php

Zdroj: Perfect World: Galerie Místa se srdcem [Foto]. Dostupné z: http://www.perfect-world.cz/kavarna/galerie.php

Zdroj: vlastní


Kavárna vznikla v březnu v roce 2014, je tedy prakticky ještě v plenkách. Už o ní ale vyšlo několik článků - odkazy na ně najdete na oficiálních stránkách. Není divu - krom zvláštního chodu kavárny je totiž tento podnik určený pro dobrou věc! Část peněz, které zde necháme za návštěvu jde na projekt Andělé Afriky, přispět můžeme také na děti z dětského domova DOMINO v Plzni. Více se dozvíte v tomto videu.

Zdroj: YouTube: Plzeňská kavárna Místo se srdcem [Video]. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=b0L-efuzd4Q

V menu najdete různé druhy kávy, čajů, čerstvé mléko, vodu ze studánky, v létě je v nabídce také například mátová limonáda. Ochutnat ale můžete i sójové mléko či kvalitní víno. Zakousnout můžete nějaké slané dobroty, sendvič, domácí sušenky, či si vyberete z velké nabídky domácích dortů a koláčů.
V tomto podniku ale máte možnost účastnit se i speciálních událostí. Každý den jsou zde různé akce. Například promítání filmů, hraní deskových her, či cizojazyčné konverzace. Aktuální seznam najdete vždy na oficiálních stránkách.
Otevírací doba je od pondělí do pátku od 10 do 21 hodin, o víkendech od 15 do 21.Má zkušenost:
S Jančou jsme se sem vydaly v pondělí 26. 5. 2014. Vzhledem k počasí jsme se osvěžily ledovým čajem (Babiččinou zahrádkou), ale nakonec jsme neodolaly a objednaly si ještě čokoládové fondue s ovocem.
Obsluha byla velmi milá, nabídla nám, zda si občerstvení chceme připravit samy, pustila nám LPčko a zodpověděla některé mé otravné otázky Usmívající se. Můj zážitek umocnilo také to, že jsem zde naprostou náhodou narazila na kamaráda Rudu, kterého znám akorát z FB a naživo jsme se tedy viděli poprvé. Také se mi líbí, že kavárna zde má různé hračky pro děti, stolní hry, ale také spoustu knih. Klidně si můžete výměnou za jinou některou knížku vzít domů.

Zdroj: vlastní

Pokud hledáte klidné místo, kde mají lidé srdce, určitě se stavte v Perfect Worldu. Já se sem určitě brzy podívám a vemu s sebou nějaké společenské hry a staré knihy Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama