Activity special

4. května 2014 v 21:32 | LadaCroft |  Hry
Zelená, zlatá, červená, modrá. Říká vám něco posloupnost těchto barev? Milovníkům zábavné rodinné hry Activity jistě ano. K zeleným Original, Gold edition s rčeními a příslovími a červenou verzí Děti (ačkoliv pro tu už jsem viděla i použití právě modré barvy - Junior) se přidala nová verze Activity Special - kromě předvádění pantomimou, vysvětlením bez použití kořene a kreslení zde najdete také předvádění zvukem!

Zdroj: vlastní fotka

Bohužel jen v tom se ale hra neliší. Osobně jsem zastáncem právě klasické verze (a Activity pro děti třeba po požití alkoholu) - mé očekávání tedy bylo, že jen na kartě přibydou další dvě políčka. Hra se ale zásadně mění. Na kartě máte 4 úkoly - jeden kdy si můžete vybrat, jakým způsobem jednotlivá slova předvedete, ale každé byste měli předvádět jiným způsobem. U dalších tří úkolů pak máte na výběr ze dvou možností, jak úkol předvést. Co se týče bodování, u každého úkolu je číslo, o jaký počet polí se máte posunout. Další obměna je ta, že na hracím poli není znázorněno, jaký typ předvádění vás čeká, nýbrž si vytáhnete kartičku a jedete všechny 4 úkoly - nejlépe popořadě.


Má zkušenost:
Activity jsem si vypůjčila v Kavenu (o tomto podniku si přečtete v rubrice Kam se podívat - za zábavou) a vzala je na akci s přáteli. Bylo nás pět, takže jsme soutěžili víceméně klasicky - muži versus dokonalejší pohlaví S vyplazeným jazykem. Co nás hned na začátek pobavilo, byl návod - podle něj má totiž začít nejznuděnější hráč Usmívající se. Těšili jsme se ale každopádně hlavně na nový typ úkonů - zvukem - a domluvili se, jak naznačit více slov a slovní druhy. Problém byl v tom, že kartičky se zvuky buď nepřicházely, nebo tam byly hovadiny. Martin se prořekl (určitě schválně Mlčící) a prozradil nám, že má na kartičce předvedení zvukem JAHODOVOU BUBLANINU. Další, co bych vytknula, bylo bodování. Jak mohli kluci získat za ŽÍŽALU pantomimou 6 bodů, zatímco já se s Eli za KOHOUTÍ ZÁPAS předvedený zvukem posunula jen o jedno políčko? I proto jsme nakonec hru upravili tak, že jsme se posouvali vždy o 5 polí. Také jsme jako vždy na pantomimu nechali dvě otočení přesýpacích hodin a stejně tak vítězství jsme nenechali zadarmo. Vždy po posunu do cíle dáme ještě jedno finální kolo, kdy oběti vybereme pojem z kartičky - tentokrát i způsob provedení. Zato na to dáváme dvojnásobek času. Tom ale svůj HUSÍ POCHOD zvukem zmáknul, takže holt vyhráli kluci.

Na závěr mohu říct, že pro jednou proč ne, ale jinak se určitě vrátíme k originální verzi. Jednu výhodu ale tyhle Activity mají - nové pojmy na kartičkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama